Sveg Personvagnar

Däckab i Sveg Personvagnar är en kontrakterad närserviceanläggning för Volvo under Volvo Personvagnar i Hälsingland AB.

Vi erbjuder
Professionell service och repartion av Volvo, Renault och Fiat.
Natutrligtvis tar vi emot alla andra bilmärken också.
Som ackrediterad verkstad, släcker vi Bilprovningens 2:or.
Ni lämnar bara över ert fordon till oss, så ser vi till att ta hand om de brister som framkommit under ert besök hos Bilprovningen.

Vi erbjuder även rekonditionering av ert fordon, med professionellt utbildad personal.


Nyhet!
Återförsäljare för KCR-optimering

E-post: svegpv@dackab.se

Bo Hedin
VD Sveg
Tel: 0680-71 42 00
Mob: 070-372 37 82

E-post:bosse@dackab.se

Bosse_2013

Mikael Holmin

Tekniker

Tel: 0680-71 42 08

E-post:mikael.holmin@dackab.se

holmin_2013

Roger Grannas
Rekonditionering

070-3723710



E-post: roger@dackab.se

roger_2013

Dan Brandvold

Tekniker, Kundmottagning, Tidsbokning

Tel: 070-337 69 60

E-post:dan@dackab.se

dan_2013

Henrik Nermoen
Tekniker
Tel:0680-71 42 05

E-post:henrik@dackab.se

Henrik_2013

Mikael Sandberg

Tekniker

Tel: 0680-71 42 06

E-post:mikael.sandberg@dackab.se

samba_2013

Ronnie Strand
Butik & Kundmottagare
Tel: 0680-71 42 07
Mail:ronnie@dackab.se

Ronnie Strand

Emil Bellman
Tekniker

Tel: 0680-71 42 02

 

Emil

Peter Hurtig
Butik & Kundmottagare
Tel: 0680-71 42 03
Mail:svegpv@dackab.se

Peter